O nás

Spolek hudebníků, příznivců a přátel orchestru Františka Kmocha v Kolíně

01: Harmonie 1872 KolínOrchestr působí jako spolek s vlastní právní subjektivitou od roku 2003. Až 70 členný kolektiv hudebníků se svou interpretační vyspělostí je schopný splnit všechny požadavky spojené s realizací slavnostních a pietních aktů (viz foto), oslav výročí, jubileí a svátků státních, regionálních či místních (viz foto) nebo hodnotnou produkcí ozdobit kulturní, společenské a sportovní akce všeho druhu (viz foto). Organizátorům akcí je připraven poskytnout nezištnou odbornou pomoc.

Repertoár orchestru zahrnuje všechny hudební žánry - od operní, operetní, muzikálové a symfonické tvorby klasiků i současných autorů našich i světových v kvalitních transkripcích pro symfonický dechový orchestr, po původní populární, taneční a pochodovou hudbu.

Umělecká úroveň orchestru umožňuje častou spolupráci s předními profesionálními umělci, pravidelným hostem koncertů Harmonie 1872 Kolín je vokální sólistka a moderátorka Renée Nachtigallová. Dalšími vokálními sólisty orchestru jsou Petra Perná, Ladislav Klouček a hosté Barbora Řeřichová, Adéla Řehořová a Petr Konývka. Na koncertech a pochodových produkcích doma i v zahraničí s orchestrem vystupuje taneční skupina mažoretek Srdíčko Kolín.

Předsedou správní rady je pan Zdeněk Jírek, místopředsedou pan Radek Šubotnik. Orchestr diriguje hudební skladatel, dirigent a hudební pedagog pan Petr Stříška a Irena Pithartová, která je absolventkou hudební konzervatoře. 

Aktuálně

Harmonie 1872 Kolín byla úspěšná v zahraničí

Náš orchestr získal na mezinárodním hudebním festivalu v polském Leszně cenu Grand Prix za nejlepší soutěžní vystoupení a Jitka Försterová (pikola) navíc získala cenu za nejlepší sólový výkon.

Připojili jsme se do projektu GIVT. Nakupujete na internetu? Podpořte nás tím!

Podpořte nás, když nakupujete! Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – např. svetr, parfém, televizor, dovolenou a nebo si třeba objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme malou část peněz z ceny nákupu.

Výbor a revizní rada

Výbor orchestru: Zdeněk Jírek, Radek Šubotník, Jitka Försterová, Dušan Daněk, Ladislav Klouček, Jiří Šrámek, Tomáš Knický. Revizní rada: Pavlína Daňková, Alexander Verecký, Tomáš Hauser.

Více informací

Výbor a revizní rada